Co oznacza tanzanit i kto może nosić biżuterię z tymi kamieniami?

Kamień ten występuje w naturze 1000 razy rzadziej niż brylant. Może intrygować swą różnorodnością kolorów. Barwy takiego kamienia to kolory od liliowo-niebieskiego poprzez kobalt aż do niebiesko-fioletowego.
Tanzanity są kamieniami, które pomagają zrozumieć emocje i pomagają również w otwarty sposób je komunikować.

bag

Autor: sexyninjamonkey
Źródło: http://www.flickr.com
snowboard

Autor: centralniak
Źródło: http://www.flickr.com
W rezultacie tanzanity są źródłem potęgi oraz źródłem zrozumiałych postaw oraz mądrości. Niektórzy uważają, że uspokajają rozgorączkowany umysł i pomagają zrelaksować się i zwolnić tempo. Tego typu kamień jak tanzanit uosabia nieposzlakowaną oraz niekonwencjonalną elegancję. Tanzanity tym samym posiadają dobroczynny wpływ na pracoholików oraz osoby, które są przepracowane. Są to najlepsze kamienie dla osób, które lubią odróżniać się z tłumu. Biżuteria z tanzanitem działa łagodząco oraz inspirująco na te osoby, które urodziły się w kwietniu. Tanzanit określany jest też kamieniem magii, ponieważ wzmacnia życie wewnętrzne i jest także określany kamieniem pracoholików, ponieważ dopomaga osobom aktywnym życiowo znaleźć równowagę pomiędzy życiem zawodowym i prywatnym.
tanzanity

Autor: Axami
Srebrna biżuteria z tanzanitem jest świetnym pomysłem na prezent oraz metodą na podkreślenie własnej indywidualności. Osoba, która nosi taką biżuterię z tanzanitem chce odróżnić się z tłumu i emanuje indywidualizmem oraz pewnością siebie. Właściwie oszlifowany oraz oprawiony tanzanit może zachwycać unikatową barwą oraz brylancją. Niezwykle szybko kamień ten stał się uosobieniem luksusu oraz wyrafinowania. Biżuterię z tanzanitem mogłyby nosić kobiety w każdym wieku, gdyż jest to kamień niezwykle uniwersalny, który wpasowuje się do różnorodnych okazji oraz różnorodnych sukni. Najlepiej kamienie prezentują się w otoczeniu malutkich brylantów, które jeszcze w większym stopniu pokazują jego niebieski blask.

Jest to również bardzo wartościowy kamień tak jak brylant, lecz rzadziej spotykany. Mówi się, że przy dotychczasowym wydobyciu, złoża tego kamienia będą wyczerpane za 10-15 lat.