Jakie nowe związki i techniki proponuje klientom współczesna kosmetologia.

Współczesna kosmetologia może coraz więcej zaoferować możliwości paniom, jakie chcą ładnie i młodo się prezentować. Dotyczy to nie tylko nowych związków, które pozwalają na uzyskanie niezwykłych efektów, ale także bardzo nowoczesnych technik, przykładowo takich jak coraz chętniej używane lasery. Do takich metod zaliczyć również można nici liftingujące, które pozwalają na uzyskanie znacznej poprawy wyglądu skóry bez konieczności stosowania typowych operacji chirurgicznych.

twarz kobiety

Autor: Robert Moran
Źródło: http://www.flickr.com
Stosuje się je nie tylko na samej twarzy, ale także na brzuchu, udach, ramionach i piersiach . Stosowane obecnie nici wchłaniają się przez rok, zawierają między innymi polimlekowy kwas, który wzmacnia jeszcze odmładzające rezultaty. Sama metoda polega na wprowadzeniu nici przez niewielkie nakłucia specjalną igłą. Zabieg jest przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym i trwa przeciętnie nie więcej niż godzinę czasu. Poprawa wyglądu będzie już widoczna zaraz po zabiegu, a na optymalne efekty poczekać będzie trzeba następne parę tygodni.

Za to jeśli będzie chodzić o związki aktualnie stosowane przy zabiegach kosmetycznych, to niekwestionowanym królem będzie tu kwas hialuronowy (sprawdź jak to działa). Nie bezpodstawnie obecnie się go uznaje za eliksir młodego wyglądu, bowiem jego zastosowanie jest niezwykle wszechstronne, również medycyna coraz częściej korzysta z tego, co potrafi. Sam kwas – ciekawa strona – naturalnie występuje w naszych ciałach, głównie w płynach stawowych i skórze, a jego głównym zadaniem będzie wiązanie wody.

I to właśnie ten mechanizm działa w skórze, a jego zaburzenie powoduje wiotczenie i zmarszczki. Jeśli poziom kwasu się zmniejsza, to się niszczą włókna kolagenu i to właśnie jest powodem kłopotów z wyglądem naskórka. Dlatego też kwas ten wchodzi w skład rosnącej liczby różnorakich kremów na odmładzanie, a dodatkowo będzie się go wykorzystywać w eliminacji zmarszczek. Kwas wstrzykuje się w postaci elastycznego żelu, jaki wypełnia zmarszczkę i wygładza tym samym skórę. Efekty są od razu widoczne i utrzymują się przez okres nawet jednego roku.