Co powinieneś zweryfikować, zanim zrobisz zakupy w hurtowni odzieży?

Swego czasu kupowanie ciuchów w second handzie było poczytywane za coś krępującego. Dziś nie jest to już równoznacznikiem niedostatku, ale oszczędności oraz nieszablonowości. Odzież używana zdobyła coraz wyższą chodliwość, zatem posiadacze second handów nierzadko zaopatrują się w różnych hurtowniach odzieży używanej. Co trzeba wiedzieć, zanim dokona się zakupów w hurtowni?

Lepiej kupować bez pośredników a może online?

odzież używana
Po pierwsze trzeba się zorientować gdzie umiejscowiona jest upatrzona przez nas hurtownia (powołaj się na nas) odzieży i czy działa ona wyłącznie internetowo, czy można wybrać się do niej samemu i obejrzeć towar. Ważny jest również termin wykonania zlecenia. Zwykle jest on jednakże dość niedługi (około 1-2 dni roboczych).Hurtownia odzieży jak sama nazwa wskazuje zwykle przyjmuje wyłącznie zlecenia hurtowe i nie prowadzi sprzedaży detalicznej. Współpracuje wyłącznie z właścicielami pawilonów niemobilnych albo internetowych oraz przykładowo marketów z odzieżą używaną. Jednak nie jest to zasadą. Jeśli więc nie mamy swojej firmy warto znaleźć hurtownię odzieży – odzież używana hurt obsługującą również nabywców detalicznych. Powinno się wtedy mieć na uwadze, że koszty pojedynczych artykułów mogą być wyższe niż te, które proponuje się klientom kupującym odzież na dużą skalę. Tutaj więcej danych: .

Należy zorientować się skąd jest odzież używana, której kupnem jesteśmy zainteresowani. Czy jest sortowana i w jaki sposób jest pakowana. Czy hurtownia odzieży, którą sobie wytypowaliśmy nie miesza towaru z ubraniami gorszymi gatunkowo lub takimi, która w ogóle nie kwalifikuje się na sprzedaż.


Czy to jest rentowne?

ciuchy damskie

Autor: Nacho
Źródło: http://www.flickr.com
Pamiętajmy, że aby zakup odzieży używanej przez Internet był opłacalny, cena po dodaniu kosztów wysyłki musi być niska. Wiele hurtowni odzieży realizuje dość sprawnie takie transakcje, a koszt wysyłki sięga przeważnie 14 złotych (za przesyłkę do 30 kilogramów) metodą przelewu i 19 złotych jeśli zdecydujemy się na opcję za pobraniem. Koszty te są niezmienne bez względu od tego ile odzieży używanej się zamówi. Często przy zakupie powyżej określonej wagi (przykładowo 5 ton) transport pod wskazane miejsce jest niepłatny oraz dodatkowo jest możliwość renegocjacji kosztu za kilogram odzieży używanej.