Chcesz poprawić stan swoich stóp? Wybierz właściwe kosmetyki i zapewnij im troskliwą pielęgnację

Gładka skóra jest ważna nie tylko ze względu na estetykę, ale także na samopoczucie. Jeśli skóra się wysuszy lub zrobi się pomarszczona, niemile się ściąga, co łączy się z poczuciem dyskomfortu. Tak wiele uwagi poświęca się skórze rąk, chcąc aby były one gładkie i przyjemne w dotyku, jednak nie powinniśmy zapominać też o skórze na stopach. One również wymagają naszej opieki.

Pokazały się odciski? Zwalcz je szybko z użyciem dobrego płynu

Skóra stóp boryka się z różnorakimi kłopotami, często jesteśmy za nie odpowiedzialni sami. Niewygodne buty, nieprzepuszczające powietrza tkaniny skarpetek i rajstop, to jedynie niektóre z czynników, jakie bez wątpienia się stopom nie przysłużą. Skóra stóp nierzadko narażana bywa na tworzenie się odcisków i zgrubień. Przedstawiają się one bardzo nieestetycznie, zatem warto z nimi zawalczyć, stosując płyn na odciski albo inne preparaty zmiękczające. Przydatne będzie także moczenie nóg w ciepłej wodzie z dodatkiem rumianku, ponieważ świetnie oddziałuje na zmiękczenie skóry.
stopa

Autor: Jorge in Brazil
Źródło: http://www.flickr.com

Napraw skórę na stopach z dobrym kremem

Sucha skóra może być się naciągnięta i pomarszczona, uczucie ściągnięcia bywa bardzo nieprzyjemne, wszystko przeszkadza i podrażnia , przez co nawet sen może tracić na swej jakości. W momencie, gdy zauważa się u siebie uporczywe symptomy wysuszonej i ściągniętej skóry na stopach, trzeba sięgnąć po krem wygładzający stopy – wypróbuj płyn na odciski . Rzecz jasna jednorazowe użycie nie pozbędzie się kłopotu, lecz cykliczne zastosowanie kosmetyku z pewnością pozwoli przywrócić stopom delikatny dotyk oraz spowoduje, że ich właściciel będzie czuł się sporo lepiej.Kupuj dobre preparaty

W drogeriach znajduje się ogrom różnych specyfików, które obiecują cudowne działanie. Jednak wybierając krem do pielęgnacji skóry, trzeba zastanowić się nad jego recepturą, by przekonać się, jak zadziała na skórę oraz jakie czynniki aktywne jej zapewni. Lepiej kupować naturalne kosmetyki, bez zapachowych ulepszaczy i barwników, gdyż mogą one jeszcze podrażnić, lub silniej wysuszyć naskórek, a przecież w pielęgnacji rąk czy stóp rozchodzi się o coś zupełnie odmiennego.