Cechy i zastosowanie wełny parzonej oraz gotowanej

Wełna kojarzona jest przede wszystkim z ciepłymi swetrami czyi szalikami. Jest przyjemnie miękka i bardzo ciepła, stąd często wykorzystywana jest właśnie w taki sposób. Dla osób, które lubią robić coś na drutach, stanowi główny produkt, z którego wytwarzają swoje rękodzieła. Z uwagi na swoje właściwości, jest używana na dużą skalę w przemyśle odzieżowym, w produkcji na okryć wierzchnich. Duży wybór kolorystyczny i różnorodność gatunkowa to atuty opisywanego materiału.

owca na wełnę

Autor: Damien Pollet
Źródło: http://www.flickr.com
Wełna jest produktem w pełni naturalnym, który pozyskiwany jest z sierści zwierząt. Natomiast wełna (lamalama.pl < przejdź na naszą stronę to łącze) gotowana to typ wełny, który poddany został działaniu temperatury, pod wpływem której skurczył się. Tym sposobem osiąga się efekt większego zbicia tkaniny - (świetnej jakości tkaniny drukowane). Wełna gotowana stosowana jest do produkcji szali, kapeluszy i okryć wierzchnich (zobacz na LamaLama).

Ten typ wełny charakteryzuje się dobrym zatrzymywaniem ciepła, co sprawia, że odzież z niego uszyta sprawdza się nawet podczas bardzo niskich temperatur. Ponadto, plusem tego typu tkaniny jest również mniejsza podatność na wnikanie w strukturę włókna nieczystości, a także mniejsza alergiczność. Produkty z niej wykonane nie powoduję, iż skóra swędzi bądź pojawiają na niej chorobliwe zmiany. Dlatego produkty z wełny są tak popularne. Coraz szersze stosowanie tego materiału w produkcji odzieży świadczy o tym, iż jest to materiał niezastąpiony i ponadczasowy. Oryginalność wzorów i barw sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie.