Biżuteria ze srebra i złota

Od lat człowiek ubóstwia wszelkiego typu ozdoby. Pierwsze ślady takich przedmiotów pojawiły się aż dwadzieścia dwa tysiące lat temu. Oczywiście wówczas były to bardzo prymitywne rzeczy, które najczęściej zrobione były z materiałów takich jak drewno lub muszle. Na przestrzeni tysięcy lat techniki wyrobów tego typu ornamentów rozwijały się. Zmieniały się także surowce, z których robiono biżuterię. Dopiero około trzy i pół tysiąca lat przed naszą erą zaczęto do tego używać materiałów znanych nam dzisiaj jako szlachetne, czyli srebra i złota.

Biżuteria nie była tylko związana z upiększeniem ciała.

Ten artykuł jest pasjonujący, ale warto poznać też odmienne tego typu posty. Dlatego zobacz szczegóły (https://cudmoda.pl/kategoria/kobieta/kurtki), które także okażą się dla Ciebie pomocne.

Od zawsze wiązano z nią świat magii, mitów i wierzeń. Już wówczas rozmaitego rodzaju amuletom i wisiorkom przypisywano moc nadnaturalną i wierzono, że noszenie jakiejś biżuterii sprawi, że dana osoba odniesie sukces lub będzie miała szczęście w miłości, czy też uniknie zarazy i chorób.

Ozdoby ciała, jakie wyrabiano w starożytnych czasach w Grecji oraz w Rzymie to w głównej mierze niezwykle szczegółowo dopracowane oraz bardzo estetyczne bransolety o kształtach jadowitych węży, wszelkiego rodzaju wisiorki na szyję i szpile do włosów oraz do spinania szat i inne. Poza wyrabianiem ich ze złota i srebra, bardzo popularnym wówczas surowcem był również brąz.

Na przestrzeni wieków techniki wyrabiania ozdób z materiałów takich jak srebro czy złoto rozwijały się podobnie jak rozwijały się motywy wzornictwa. Okresem, w którym w Europie nastąpił największy rozwój złotnictwa był wiek wiek szesnasty oraz siedemnasty. Złote i srebrne ornamenty były wzbogacane o kamienie szlachetne takie jak szafiry, perły czy też diamenty.

W dzisiejszych czasach mamy ogrom rozmaitego typu biżuterii. Można przejrzeć asortyment sklepów internetowych oraz hurtowni złota i srebra praktycznie nie wychodząc z domu. Wystarczy zajrzeć na strony takie jak hurtownia biżuterii złotej, czy też hurtownia srebra, żeby zapoznać się z mnogością i rozmaitością asortymentu (Wystarczy poszukać – więcej informacji tu). Mamy możliwość wybierać między wszelkimi wzorami, zarówno nowoczesnymi jak nawiązującymi do sztuki oraz stylistyki klasycznej. Ponadto istnieją też specjalne kolekcje o cechach bardziej wyszukanych i ekskluzywnych. Każda hurtownia złota (hurtownia jubilerska) lub wyrobów srebrnych troszczy się o to, żeby ich produkty i wzory były niepowtarzalne i wyjątkowe.