Adidasy – zarówno do ćwiczeń, a także do bycia modnym

Dni, gdy adidasy kojarzone były wyłącznie ze sportowym, mało atrakcyjnym obuwiem minęły raz na zawsze. W dzisiejszych czasach dużo adidasów nie tylko atrakcyjnie wygląda, lecz także posiada konkretne oraz innowacyjne rozwiązania, dzięki którym są one idealne zarówno do noszenia na co dzień, jak również na zajęcia sportowe. Poniżej znajduje się krótki opis modeli obuwia sportowego, które w ostatnim czasie są niezmiernie popularne.

1. Buty nike free 5.0. W przypadku butów firmy Nike, warto być świadomym co dokładnie oznacza liczba znajdująca się przy nazwie (buty nike free 5.0). Jest to oznaczenie stopnia amortyzacji wg. własnej skali tej firmy. Skala ta bazuje na konkretnym założeniu: liczba 10 w tej skali nawiązuje do stopnia amortyzacji, jaki ma typowe obuwie biegowe. Liczba zero na tej skali

buty sportowe

Autor: martakat83
Źródło: http://www.flickr.com

symbolizuje amortyzację, jaką „zapewnia” goła stopa. Analogicznie, liczba 5 obecna w nazwie mówi nam, iż obuwie te posiada „połowiczną” amortyzację. Buty te będą odpowiednie do biegania dla tych osób, którzy chcieliby biegać w nieco bardziej naturalny sposób. Naturalny w tym sensie, że chcieliby „poczuć” stopą to, że biegną; to, po jakim typie podłoża itd. Nie poczuje się tego w standardowym obuwiu biegowym, posiadającym wyższą skalę amortyzacji Kolejną serią obuwia, powszechnie rozpoznawalną na podstawie swojego wyglądu, są tak zwane air maxy. Są one znane z wbudowanej poduszki powietrznej, jaką firma Nike wymyśliła ponad czterdzieści lat temu! Poduszka powietrzna jest nie tylko dostrzegalna w budowie buta, ale można ją także naprawdę poczuć nosząc buty z tej serii. Sama seria jest stosunkowo rozbudowana i obecnie zawiera w sobie wiele różnych modeli.

Wyliczyć tu należy na przykład cieszące się dużą popularnością buty nike air max 1 (SneakerStudio), czy też nike air max command, charakteryzujące się tym, że poduszka powietrzna nie jest wstawiona jedynie pod piętą, ale na całym obszarze podeszwy buta.

3. Buty adidas la trainer charakteryzują się nowatorskim i niezmiernie modnym wyglądem . Nawiązuje on do obuwia, jakie nosili sportowcy podczas Igrzysk Olimpijskich w 1984 roku. Buty te, dzięki oryginalnemu wyglądowi, wiele osób nosi zarówno „na co dzień” – głównie osoby lubiące wygodę oraz komfort. Buty te można jednak także z powodzeniem stosować podczas treningów – dzięki 3 korkom na pięcie, dopasowują się one do potrzebnego w danym momencie poziomu amortyzacji.